تولیدی قاب عکس آفتاب

اعتماد شما افتخار ماست

0
Subtotal: تومان

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

همه چیز در مورد نصب تابلو و قاب عکس

5/5 - (2 امتیاز)

نصب قاب های عکس

اگر هنگام نصب قاب های عکس و تابلوها بر روی دیوار منزل، اتاق کار و یا در هرجایی از خود سؤال کرده باشید که آنها را در کجا و چگونه نصب کنید به توصیه های زیر توجه کنید.

▪ اگر عکس تکی بزرگ را به دیوار آویزان می کنید بهتر است، این عکس را در یک دیوار وسیع خالی قراردهید و سعی کنید یک چارچوب طبیعی برای آن درنظر بگیرید، مثلاً ما بین دو پنجره، در فرورفتگی های دیوار، بالای شومینه و یا اینکه تابلو را در ارتباط با یک قطعه بزرگ از و سایل خانه مانند مبل نصیب نمایید به نحوی که قاب تابلو با سبک اثاثیه اتاق هماهنگی داشته باشد.

▪ یک قاب عکس تک و کوچک را اگر خیلی پایین بیاورید جلوه بیشتری خواهد داشت، مثلاً چند سانتیمتر بالاتر از میز، زیر چراغهای بلند، پهلوی شومینه و یا اینکه قسمت بالای تابلو همجوار شومینه قرارگیرد

▪ اگر دو قاب عکس در اندازه های متفاوت دارید آن را که کوچکتر است در زیر قاب بزرگتر نصب نمایید. ولی اگر هر دوی آنها به یک اندازه هستند به جای آویختن آنها کنار یکدیگر سعی کنید از قاب دیگری با شکل متفاوت در وسط آنها استفاده نمایید مثلاً اگر دو قاب مربع یا مستطیل دارید از یک تصویر گرد یا بیضوی در وسط آنها استفاده نمایید.

▪ اگر می خواهید بیش از ۳ قاب عکس را به صور یک گروه به دیوار بیاویزید اول قاب بزرگتر و یا آنکه بیشتر جلب نظر می کند را محور قرارداده، سپس قابهای دیگر را دور و اطراف آن قراردهید.
برای آزمایش این کار را اول روی زمین انجام دهید وبه اشکال مختلف قاب را کناریکدیگر قراردهید تا بهترین ترکیب به دست آید.

توصیه می شود ابتدا کاغذ قهوه ای رنگ به اشکال و اندازه قابها تهیه کنند، آنها را به دیوار نصب نمایید و اگر موردقبول واقع شد آن زمان تابلوها را به جای کاغذها و در جای خود آویزان کنید.

نقش آیینه در دکوراسیون منزل

آینه عنصری کاربردی است که به گونه ای با زندگی همه افراد عجین شده است. هیچ فردی را نمی شناسیم که روزانه حداقل یک بار مقابل آینه قرار نگیرد. استفاده از آینه با اهداف گوناگون و به روش های مختلفی صورت می گیرد.
یکی از رایج ترین کاربردهای آن استفاده شخصی و نمایاندن ظاهر افراد و در واقع نقش آن در آرایش و پیرایش است. برای این منظور انواع و اقسام آینه ها وجود دارد ولی گذشته از این نوع کاربرد آینه یکی از عناصر مهم و تاثیر گذار دکوراسیونی نیز هست به گونه ای که کاربرد آن در برخی از فضاهای ساختمان مانند سرویس های بهداشتی و اتاق خواب به عنوان عنصری ثابت و جزء لوازم دکوراسیونی کاربردی آن مکان ها به حساب می آید.
علاوه بر آن از آینه برای زینت بخشیدن گوشه ای از فضای خانه نیز استفاده می کنند. به این ترتیب که آینه ای را در قابی زیبا بر روی دیوار نصب کرده و یا آن را بر روی کنسولی هماهنگ با دیگر لوازم دکوراسیونی محیط قرار می دهند که در این شرایط علاوه بر نقش کاربردی، تزئینی زیبا برای محیط نیز محسوب می شود. از دیگر نقاط ساختمان که معمولاً با هدف تزئینی به نصب آینه اختصاص می یابد، دیوار بالای شومینه است.
البته نوع و نحوه به کارگیری آن رابطه مستقیمی با سلیقه افراد خانه دارد به طور کلی کاربرد آینه به عنوان عنصری تزئینی از دیرباز در فرهنگ ما ایرانیان جایگاه ویژه ای داشته است. این تعلق خاطر گذشتگان مان را در معماری ساختمان های درباریان و افراد متمول، زیارتگاه ها و حتی برخی رستوران ها و فروشگاه های قدیمی می توان دید.
البته این فرهنگ در ساخت زیارتگاه ها کماکان پابرجاست.
گذشته از آن آینه در صنایع دستی برخی از استان های کشورمان از جایگاه ویژه ای برخوردار است. آینه کاری بر روی پارچه ها و لباس های محلی و سنتی، رومیزی، روتختی و کوسن، دیوارکوب های پارچه ای و بسیاری دیگر از صنایع دستی از این قبیل هنوز هم به وفور دیده می شود.
علاوه بر صنایع دستی امروزه آینه ها در ساخت بسیاری از لوازم دکوراسیونی به سبک مدرن نیز کارایی دارد. از جمله آنها به میزها، ویترین ها، پایه های آباژور و لوازمی مانند آنها که آینه بخش اعظمی را در ترکیب ساختاری آنها تشکیل می دهد می توان اشاره کرد ولی با تمام این تفاسیر نقش کاربردی آینه در دکوراسیون داخلی از اهمیت بسزایی برخوردار است.
شما با نصب هدفمند آینه ای بر روی یک دیوار می توانید همزمان چندین کاربرد مهم را از آن دریافت کنید که از جمله مهم ترین آنها می توان به افزایش نور محیط توسط آینه اشاره کرد.
به این ترتیب در فضاهایی که از نور چندانی برخوردار نیستند با نصب آینه ای بزرگ بر روی دیواری مقابل پنجره، نور خورشید وارد شده از پنجره را افزایش دهید. این کاربرد آینه در سطح کوچک تری برای افزایش نور و زیبایی به طور همزمان در ویترین ها نیز دیده می شود.
به این گونه که در اغلب ویترین ها برای انعکاس نور، دیواره انتهایی داخل ویترین را با آینه می پوشانند.
یکی دیگر از کاربردهای مهم آینه، در فضاهای کوچک و کم وسعت امروزی است. آینه ها با انعکاس تصویر فضای مقابلشان این تصور را در ذهن ایجاد می کنند دیواری که به آینه اختصاص یافته ادامه دنباله دار از فضای خانه است البته هنگامی که قصد دارید آینه ای را با چنین کاربردی نصب کنید ابتدا می بایست هدف از بزرگنمایی مشخص شود.
ممکن است یک اتاق به لحاظ عرض و یا طول کم وسعت باشد که برای هر کدام محل نصب آینه متفاوت خواهد بود در واقع آینه می بایست بر روی دیواری نصب گردد که فضای مقابل آن کم وسعت است. برای دستیابی به این هدف و هدف قبلی آن پوشش تمام سطح دیوار با آینه نیز روش کاربردی دیگری است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا