تولیدی قاب عکس آفتاب

اعتماد شما افتخار ماست

0
Subtotal: تومان

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

فرآیند واردات و تولید قاب عکس pvc

4.9/5 - (72 امتیاز)

1- قابهای شیشه‌ای : قاب های شیشه‌ای به قابهایی گفته می‌شود که تمام اجزای آن از شیشه ساخته می‌شود و یک پایه شیشه‌ای یا فلزی‌دار که معمولأ به صورت فانتزی و به منظور قرار دادن عکس‌های کوچک استفاده می‌شود و کاملأ شکننده و حساس هستند :

2- قاب های چوبی : قابهای چوبی همانطور که از اسم آنها پیدا است از چوب ساخته شده و تمام اجزای آن را چوب تشکیل می‌دهد که داخل آن شیشه قرار می‌گیرد و در هر ابعادی ساخته می‌شود که معمولأ در حال حاضر برای فروش بیشتر استفاده می‌شود و از سابقه طولانی در صنعت قاب برخوردار است.

3- قابهای پلی استر : این قابها معمولأ در اندازه‌های کوچک ساخته می‌شودو از پلی استر که یک ماده شیمیایی و پلاستیکی می‌باشد ساخته می‌شود.

4- قابهای فلزی : قاب های فلزی مثل قابهای چوبی از سابقه زیادی برخوردار هستند که البته چند سالی هست که تقریبأ از مد افتاده و جای خود را به قابهای pvc داده‌اند این قابها از فلز آلمینیوم ساخته می‌شوند و دارای روکش‌های رنگ پودری بوده و دارای تنوع رنگ کمی می‌باشد و برای چفت کردن گوشه‌های آن از بسته‌هایی به نام گونیا استفاده می‌شود

5- قاب pvc : قابهای pvc از مواد پلاستیکی به نام پلی استرین ساخته می‌شود که به صورت پودر هستند که با دستگاه‌های مخصوص به قالبهای مخصوص تزریق می‌شوند این مواد به لحاظ داشتن ترکیبات شیمیایی با حرارت به شکل مایع در می‌آیند و با تغییر دما بصورت جامد در می‌آیند به صورت شاخه‌های 9/2 و 3متر در کارکترهای مخصوص کنار هم قرار می‌گیرند و برای اینکه روی پروفیل‌ها خط و خشی افتاده نشود از فوم برای بین آنها استفاده می‌شود.

حارتن‌های این پروفیل‌ها در یک ابعاد می‌باشد که اگر پروفیل پهن باشد تعداد کمی و اگر باریک باشد تعداد بیشتری در کارتن جا می‌گیرد که وزن کارتن‌ها از 30 کیلوگرم تا 100 کیلوگرم متغییر است که به فشردگی و ضخامت آنها بستگی دارد منظور از فشردگی این است که اگر پودر بیشتری برای هر یک شاخه استفاده شود آن پروفیل فشرده‌تر و بهتر و محکم تر خواهد بود که معمولأ هر چقدر فشردگی پروفیل بیشتر باشد از قیمت بالاتری برخوردار است از مهمترین کشورهای تولید کننده این پروفیل‌ها

1- ایتالیا

2- ترکیه

3- تایلند

4- چین

5- ایران

می‌باشد که اکثر اجناس از کشور ترکیه و چین وارد می‌شود و بهترین و با کیفیت‌ترین پروفیل کشور ایتالیا می‌باشد که از فشردگی بالا و رنگ ضد خش برخوردار می‌باشد اما کشور چین هم می‌تواند با این کیفیت تولید کند ولی به علت پایین آمدن قیمت تمام شده از اجناس دارای کیفیت پایین استفاده می‌کند البته لازم به ذکر است که در حال حاضردر ایران 2 کار خانه تولید پروفیل می‌باشد که یکی در شهر رشت و دیگری در یزد می‌باشد که از کیفیت و قیمت بالایی برخوردار است و قابل رقابت با پروفیل ایتالیا است و این کیفیت بخاطر استفاده از پلی استرین کافی برای تزریق به قابهای pvc است شایان ذکر است که در حال حاضر به دلیل در خواست بالای پروفیل از سوی مشتریان این 2کارخانه قادر به تأمین نیازهای مشتری نمی‌باشند و به همین دلیل برخی از وارد کنندگان به این فکر افتادند که از کشورهای تولید کننده این پروفیل وارداتی را انجام دهند که یکی از مهمترین این کشورها کشور چین می‌باشد.{عکس}

واردات پروفیل از کشور چین

در کشور چین تقریبأ 40 کارخانه تولید پروفیل pvc وجود دارد که بیشتر آن در یک یا دو شهر گوانجو و ایوو می‌باشد البته تعداد محدودی از این کارخانه‌ها هم در شهرهای دیگر می‌باشند وقتی شما به دفتر فروش کارخانه وارد می‌شوید با دیدن نمونه‌های مورد نظر و امتحان و تست پروفیل پس از انتخاب محصول را سفارش داده و مبلغی را به عنوان دیپوزیت ( پیش پرداخت) پرداخت می‌کنیم و معمولأ خود کارخانه یا نماینده‌ای که شما در آنجا گذاشته‌اید یا خود شما پس از تست کیفیت جنسی از یکی از بنادر نزدیک آن کارخانه در خواست کانتینر می‌شود کانتینرها معمولأ در 2 سایز 20 فوت و 40 فوت می‌باشد که معمولأ به دلیل مرقوم بصرفه بودن از کانتینر 40 فوت استفاده می‌شود البته به شرط اینکه اجناس شما کافی باشد و کم نباشد پس از ورود کالا به کانتینر کانتینر به بندر رفته و پس از ثبت وزن و تعداد کارتن داخل کانتینر کانتینر پلمپ شده و به داخل کشتی می‌رود

لازم به ذکر است از لحظه‌ای که کانتینر در خواست می‌شود تا لحظه‌ای که کانتینر به یکی از بنادر ایران رسیده و اعلام ورود بخورد در این مدت کانتینر بیمه را تحت ضمانت خود در می‌اورد.

معمولأ کانتینر از لحظه‌ای که وارد کشتی می‌شود تا مقصد ایران برسد از 14 روز تا 25 روز طول می‌کشد که معمولأ 25 روزه می‌رسد و در طول این مدت کشتی به بنادر کشورهای دیگر هم می‌رود و تخلیه و بارگیری دارد

در طول این مدت 25 روز کارخانه تولید کننده پروفیل یا نمایینده شما در کشور چین مدارک ارسالی اعم از

1- بارنامه

2- فاکتور فروش کارخانه Invoice

3-محتوای کانتینر و تعداد بسته‌های داخل آن PACKG LNGLIsT

4-گواهی مبدأ

معمولأ 7روز بعد از رسیدن مدارک کانتینر به دست صاحب کالا کانتینر اعلام ورود می‌خورد.

وقتی که کانتینر به یکی از بنادر ایران می‌رسد از طرف نمایندگی آن کشتیرانی یک فکس به یکی از بنادر ایران می‌رسد از طرف نمایندگی آن کشتیرانی یک فکس به صاحب کالا ارسال می‌شود که به صاحب کالا اطلاع داده می‌شود که کانتینر او به ایران رسیده و باید جهت اخذ ترخیص به شرکت کشتیرانی مراجعه کند.

بارنامه یا (Bill of lading) دارای سه نسخه می‌باشد یک نسخه اورجینال و دو کپی می‌باشد و همینطور invoice, packing list و گواهی مبدأ که داخل بارنامه نوع کالا – تعداد کالا – نام صاحب کالا – مبدأ و مقصد و زمان حرکت کشتی و از همه مهمتر شماره و اسم کانتینر نوشته شده است.

زمانی که اسناد با پست OHL و…… به صاحب کالا می‌رسد ، صاحب کالا ابتدا سه نسخه‌ی بارنامه را جدا کرده وزمان ورود کشتی به بنادر ایران را از طریق سایت هر کشتیرانی و شماره و اسم کانتینرحساب می‌کند برای ترخیص کالا به کشتیرانی می‌فرستد.

حال اگر ترخیص کاردفتر مرکزی  و شرکت حمل و نقل در پایتخت ایران باشد می‌تواند اسناد مربوط را همراه بارنامه حمل به کشتیرانی مربوط فرستاده و حمل یکسره کالا را از کشتی روی ماشین سنگین گرفته می‌شود.

حمل یکسره : کانتینر وقتی به بنادر می‌رسد ابتدا در پارکینگ‌های مخصوص تخلیه می‌شود حال اگر صاحب کالا بارنامه حمل یکسره را به کشتیرانی فرستاده می‌تواند زمانی که کشتی به بنادر می‌رسد کانتینر را از روی کشتی بر روی ماشین گذاشته و به شهرهای مختلف بفرستد. وهمین کار جزء منفعت صاحب کار می‌باشد زیرا به ازای هر روزی که کانتینر در پارکینگ نگهداری می‌شود هزینه‌ای به نام دموراژ صورت می‌گیرد در مواقع هزینه‌ی پارکینگ می‌باشد

پس از دریافت ترخیصیه مراحل ترخیص کالا از گمرک‌های کشور آغاز می‌شود که معمولأ کانتینرهای وارداتی به گمرک بندرعباس و بوشهر وارد می‌شود

تعرفه‌ی پروفیل‌های pvc 40 درصد می‌باشد و حدودأ 30 درصد هم هزینه‌های انبارداری و حمل و نقل از بندر تا انبار تهران محاسبه می‌کنیم که جمعأ 70 درصد هزینه‌ی ترخیص کالا و حمل و نقل تا درب انبار می‌شود. یعنی هزینه‌ی حمل و نقل از کشور چین تا درب انبار تهران 70 درصد می‌باشد. شاخه‌های پروفیل را از کارتونهای خارج کرده و ابتدا سر پروفیل را با گیوتین (giyotin) یکی از دستگاه‌های برش قاب گیوتین می‌باشد که به صورت penomatiki (پنوماتیکی) (بادی) و پدالی می‌باشد.

گیوتین : دستگاه گیوتین دستگاهی است که از اجزای 1- تیغه 2- پمپ 3- پدال 4- بدنه اصلی 5- اهرم 6- شلنگ باد 7- صفحه‌ای که تیغه‌ی برش روی آن نصب می‌شود از فولاد تشکیل شده است.

این دستگاه برش به دلیل سنگین بودن اهرم و تیغه فولادی بسیار تیز پروفیل‌های pvc را خیلی راحت و دقیق برش می‌دهد و در مقایسه با اره‌های عمود بر که در بخاری استفاده می‌شود بسیار دقیق‌تر و بهتر و بدون گردو خاک و ضایعات پروفیل را برش می‌دهد. مهمترین مزیت این دستگاه بی‌صدا بودن می‌باشد.{عکس گیوتین}

دستگاه دوخت قاب عکس pvc که به آن آلفاتری هم گفته می‌شود.

این دسگاه حدودأ 10 سال است از کشور ایتالیا به ایران وارد شده و اکثر قاب سازها از آن استفاده می‌کنند.

دستگاه آلفاتری جهت دوخت دوسر گونیا شده‌ی قاب استفاده می‌شود که دارای یک خشاب سوزن فولادی می‌باشد که از زیر پروفیل با فشار پدال این دو لبه‌ی گونیا شده‌ی پروفیل را به هم وصل می‌کند.

آلفاتری دارای اجزاء زیادی می‌باشد و سوزن‌های با سایزهای مختلف به آن خرده می‌شود.

اعم از سایز 7 میلیمت – 10 میلیمتر – 12 میلیمتر و 15 میلیمتر که هر کدام آنها در پروفیل مخصوص  خود استفاده می‌شود مثلأ برای پروفیل با قطر کمتر از 10 میلیمتر از سوزن 7 میلیمتر استفاده می‌شود و برای پروفیل‌های ضخیم طرح از پروفیل‌های 10-12 و 15 که بستگی ضخامت پروفیل دارد استفاده می‌شود.

این دستگاه به صورت بادی و پدالی می‌باشد که معمولأ از دستگاه بادی اکثرأ استفاده می‌شود چون دستگاه پدالی و پائی باعث خسته شدن شخص می‌شود. {عکس آلفاتری}

دستگاه پلاک زن:

این دستگاه به دو صورت 1- دستی 2- بادی در بازار موجود می‌باشد ، استفاده از این دستگاه برای نصب پلاک‌هایی برای شیشه و مقوا قالب می‌باشد که پشت قاب عکس زده می‌شود.

سوزن این دستگاه پلاک زن از جنس فولاد می‌باشد که به صورت خشاب‌های 250 عددی می‌باشد که در داخل دستگاه پلاک زن قرار می‌گیرد و با هر فشار یک سوزن داخل قاب فرو می‌رود.

{عکس پلاک زن}

دستگاه منگنه:

دستگاه منگنه باز به دو صورت

1- دستی

2- بادی

می‌باشد که مثل دستگاه منگنه لوازم التحریر می‌باشد با این تفاوت که این دستگاه از قدرت خیلی بالاتری برخوردار می‌باشد که با فشار خیلی بالا سوزن منگنه را داخل پروفیل  pvc و چوب فرو می‌برد.

دستگاه منگنه برای نصب قلاب آویز قاب عکس استفاده می‌شود به این صورت که قلاب را روی قاب گذاشته و دو طرف آنرا منگنه می‌زنیم و سوزن‌های آن در سایزهای مختلف اعم از سایز 8 – 10 – 12 – 14 می‌باشد که برحسب استفاده می‌شود.

مراحل ساخت قاب:

ابتدا پروفیل مورد نظر توسط مشتری انتخاب می‌شود سپس اندازه طول و عرض قاب را با متر بر حسب سانتی‌متر اندازه‌گیری می‌کنیم. ابتدا دو طول را برش زده به صورت گونیا با دستگاه گیوتین سپس دو عرض را برش می‌زنیم. یک طول و یک عرض را با دستگاه آلفاتری هم وصل می‌کنیم سپس طول و عرض باقی مانده‌ی دیگر را هم به هم وصل می‌کنیم و از آخر طول و عرض‌های وصل شده را در کنار هم قرار داد ، و به صورت مستطیل یا مربع در می‌آید و بهم دوخت می‌کنیم.

پس از ساختن قاب حال نوبت بریدن شیشه می‌باشد. شیشه را با ابعاد قاب اندازه‌گیری می‌کنیم و با الماس شیشه‌بری برش می‌زنیم.

لازم به ذکر است شیشه‌های قاب عکس با قطر دو میلیمتری و 3 میلیمتر می‌باشد و سایز هر جام شیشه (2×120) می‌باشد.

سپس بعداز برش شیشه ، شیشه را روی مقوا یا فیبر می‌گذاریم و باکاتر (تیغ موکت بری ) مقوا یا فیبر را در اندازه ابعاد شیشه برش می‌دهیم سپس شیشه را تمیز کرده داخل قاب می‌گذاریم و بعد طرح عکس مورد نظر را داخل مورد نظر می‌گذاریم و بعد از آن مقوا را پشت طرح گذاشته و با دستگاه پلاک زن بادی ، مقوا را به پروفیل ( قاب) وصل می‌کنیم و حالا نوبت قلاب قاب می‌رسد که آنرا در پشت قاب به صورت عددی یا افقی (بستگی به نوع عکس دارد) با دستگاه منگنه وصل می‌کنیم.

قاب مورد نظر آماده شد.{عکس قاب آماده شده}

تولیدی قاب عکس آفتاب

پیشنهاد مطالعه:

طرح تولید تابلو و قاب عکس Pvc

تولیدی پروفیل قاب عکس pvc آفتاب

تولیدی قاب عکس آفتاب

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا